Eng


 
 • TMMOB "Günümüz İç Mekanına Bakış Sergisi"

  TMMOB İçmimarlar Odası'nın, 28 Mart 2010 da, İçmimarlar Odası üyesi Sayın Hulisi Gönenli'ye ithafen düzenlediği ‘Günümüz İç Mekanına Bakış ’ adlı proje sergisinin açılış töreni Mustafa Ayaz Müzesi’nde gerçekleştirildi. Farklı şehirlerdeki iç mekan tasarımlarının yer aldığı projeler, 1 hafta süresince galeride sergiye sunuldu. 

  BRHD Müze Gezisi

  Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği Başkanı Önder Aydın, 15 Kasım 2010'da, birçok sanatçı ve sanat galerisi yöneticisi ile müzelere olan ilginin artırılması amacıyla Mustafa Ayaz Müzesi'ne gezi düzenledi. TC. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve basın mensuplarının da katıldığı müze gezisinde, konuklar Mustafa Ayaz eşliğinde müzeyi gezdiler.

  I. Liseler Arası Resim Yarışması

  Mustafa Ayaz Müzesi ve Plastik Sanatlar Merkezi Vakfı, 16 Aralık 2010'da, genç kuşaklarla sanatı buluşturmak ve sanatın toplumda yaygınlaşmasını özendirmek amacı ile 1. liseler arası ödüllü resim yarışması düzenledi. Düzenlenen resim yarışmasının ödül töreni ve sergi açılışı Mustafa Ayaz Müzesi'nde yapıldı. Ödül alan ve sergilenmeye layık görülen eserler ise, 2 hafta boyunca Mustafa Ayaz Sanat Galerisi'nde sergilendi.